!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa
!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa

Wizy do Arabii Saudyjskiej

INFORMACJA OGÓLNA O WIZACH DO KRÓLESTWA ARABII SAUDYJSKIEJ (KSA)

Obywatele Polski i innych krajów UE potrzebują uzyskać wizę do Królestwa Arabii Saudyjskiej przed wjazdem na jej terytorium.

Przed uzyskaniem wizy należy dokonać rejestracji online w systemie Enjazit na stronie https://enjazit.com.sa i opłacić ja kwotą 10,5 USD, a następnie dokonać opłaty wizowej na tej samej stronie. Obiu płatności należy dokonać za pomocą karty kredytowej. Nasz firma może dokonać tej rejestracji i opłaty wizowej w Państwa imieniu jako oddzielną usługę lub w ramach wykonywanej wizy do Arabii Saudyjskiej.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy dłużej niż koniec ważności przyszłej wizy.

Jedyne akceptowane zdjęcia do wniosku wizowego to zdjęcia tzw. biometryczne, to znaczy kolorowe, twarz na wprost (en-face), oboje uszu widoczne, białe tło, 3,5 cm x 4,5 cm. Należy każdorazowo dołączyć 2 zdjęcia do wniosku wizowego.

Dokumenty wystawiane przez stronę arabską są wystawiane w języku arabskim i z tego powodu mogą nastąpić błędy w tłumaczeniu lub niezgodności wynikające z problemów translacyjnych na język polski. Z tej przyczyny, każdorazowo nasza firma sprawdza za darmo w ambasadzie kopie dokumentów do wizy i po akceptacji przez konsula przedstawia je dla klienta do procesu wizowania z pełną informacją na temat wizy, aby uniknąć błędów, dodatkowych kosztów i opóźnień.

Od obywateli innych krajów niż Polska, konsulat wymaga okazania kopii karty pobytu na terenie RP podczas składania wniosku wizowego.

Ważność wizy saudyjskiej określona jest w miesiącu / miesiącach od dnia wydania wizy. Wjazd lub ostatni wjazd (w przypadku wiz wielokrotnych) musi nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu ważności wizy. Po wjeździe, wciąż można pozostać na liczbę dni pobytu określonych na wizie (w dniach, np. 90 days).

Konsulat Arabii Saudyjskiej jest otwarty od Poniedziałku do Piątku w godzinach: składanie dokumentów 9.00 – 12.00, odbiór dokumentów 13.00 – 15.00. Proszę zauważyć że w Piątek konsulat może być zamknięty wcześniej ze względu na dzień wolny w krajach arabskich. Także w czasie okresu miesiąca postu „Ramadanu” konsulat może być otwarty w skróconych, specjalnych godzinach, o czym co roku powiadamiamy w naszym newsletterze.

GŁÓWNE RODZAJE WIZ:

BIZNESOWA / COMMERCIAL VISIT – wydawana jedynie w celu wizyt biznesowych dla dyrektorów i menażerów wyższego szczebla.

WIZYTA PRACOWNICZA / WORKING VISIT – wydawana w celu wykonania krótkiej pracy, montażu, remontu, a także prac umysłowych i fizycznych nad projektem zleconym firmom spoza Arabii Saudyjskiej.

PRACOWNICZA / WORK VISA – wydawana w celu podjęcia pracy na kontrakt na terenie Arabii Saudyjskiej, wydawana jako jednokrotna na 90 dni pobytu, z opcją przedłużenia na okres kontraktu na terenie KSA.

WIZYTA RODZINNA / FAMILY VISIT – wydawana dla członków rodzin odwiedzających obywateli Arabii Saudyjskiej lub rezydentów innych krajów w KSA.

WIZY OMRAH / HAJJ – wydawna dla podróżujących muzułmanów w celu wizyt miejsc kultu religijnego, na pielgrzymki Omrah i Hajj.

Wybierz formularz do pobrania

Wybierz wizę

Wybierz rodzaj wizy