Wizy do Wietnamu

INFORMACJA OGÓLNA O WIZACH DO WIETNAMU

Obywatele Polski potrzebują wizę na wjazd do Wietnamu. O wizę należy wystąpić elektronicznie przez wybrane biuro turystyczne w Wietnamie lub starać się o nią w konsulacie w Warszawie.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy dłużej w dniu składania wniosku. Zdjęcie do aplikacji wizowej musi być kolorowe, w formacie na wprost, do wizy elektronicznej w pliku jpg.

Sekcja wizowa przy konsulacie w Warszawie czynna jest od 9.00 do 12.00 w Poniedziałki, Środy i Piątki. Obecnie  Ambasada w dalszym ciągu nie wydaje wiz turystycznych i nie przyjmuje żadnych wniosków wizowych bez uzyskanego wcześniej zezwolenia na wjazd do Wietnamu (tzw. Visa Approval Letter) od organów w Wietnamie.

Czas oczekiwania na wizę elektroniczną to 4 dni robocze, a na wizę w konsulacie 1 dzień roboczy w przypadku wiz do 15 dni pobytu lub ok. 1 tydzień w przypadku wiz dłuższych.

RODZAJE WIZ:

WIZA ELEKTRONICZNA – wydawana w celach turystycznych i biznesowych, wiza ważna na okres 30 dni, tzn. nie wolno przebywać w Wietnamie poza okresem podanym na wizie.

TURYSTYCZNA – wydawana w celach turystycznych, wiza ważna na okres podawany w konkretnych datach dziennych, tzn. nie wolno przebywać w Wietnamie poza okresem podanym na wizie. Aby wystąpić o nią w konsulacie w Warszawie, należy najpierw uzyskać potwierdzenie z biura podróży/firmy turystycznej z Wietnamu, któe złoży wniosek o zezwolenie na wjazd w Vietnam Immigration Department.

BIZNESOWA –  wydawana w innych celach niż turystyczne tj. biznes, staż, targi, wiza ważna na okres podawany w konkretnych datach dziennych, tzn. nie wolno przebywać w Wietnamie poza okresem podanym na wizie. Strona zapraszająca do pracy/ współpracy (Pracodawca/ Partner/ Agencja, Organizacja / Firma w Wietnamie) musi na miejscu w Wietnamie  złożyć wniosek o wizę biznesową/ wizę pracowniczą do Vietnam Immigration Department.

Wizy - Pośrednictwo Wizowe
Copyright © 2024 by Serwis Konsularny