!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa
!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa

Wizy do Białorusi

INFORMACJA OGÓLNA O WIZACH DO REPUBLIKI BIAŁORUŚ

Obywatele Polski i Unii Europejskiej potrzebują otrzymać wizę do Republiki Białoruś w każdym przypadku przed wjazdem na jej terytorium.

Jadąc w tranzycie do Rosji trzeba mieć wizę tranzytową przed wjazdem na terytorium Białorusi. Tej wizy nie da się uzyskać na granicy. Na lotnisku „Mińsk” powstała możliwość bezwizowego tranzytu. Taki tranzyt jest możliwy dla pasażerów, którzy mają ważne wjazdowe dokumenty do kraju przeznaczenia, bilety lotnicze z potwierdzonym terminem odlotu z lotniska „Mińsk” i termin pobytu który w porcie lotniczym nie będzie przekraczał 24 godz.

Razem z wizą należy przedstawić ważne ubezpieczenie kosztów leczenia w Republice Białoruś firmy T.U. Europa. Proszę zauważyć że ubezpieczenie tej samej firmy „Cały świat” nie jest uznawane.  (Ubezpieczenia nie trzeba wykupować jedynie, jeśli jedzie się pociągiem w tranzycie przez Białoruś do Rosji i przedstawi się ważne bilety kolejowe) Serwis Konsularny jest agentem T.U. Europa i możemy wykupić  te ubezpieczenie dla Państwa. Szczegóły w zakładce „Ubezpieczenia” lub po wyborze każdej wizy na Białoruś w zakładce „Wizy”.

Paszport musi być ważny w momencie składania min. 90 dni dłużej niż koniec ważności przyszłej wizy. Zdjęcie do aplikacji wizowej musi być kolorowe, w formacie na wprost lub w pół profilu.

Konsulat Generalny w Warszawie otwarty jest od Poniedziałku do Piątku. Składanie aplikacji jest możliwe w godzinach 9.00 – 12.00, odbiory gotowych dokumentów tylko w godzinach 15.00 – 16.00.

Czas oczekiwania na wizy to 1 tydzień w trybie normalnym lub na następny dzień roboczy w trybie ekspresowym.

RODZAJE WIZ:

TRANZYTOWA – wydawana w celu tranzytu do Rosji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 2 dni pobytu w jedną stronę. Wiza wydawana na podstawie wcześniej wydanej, ważnej wizy do Federacji Rosyjskiej.

TURYSTYCZNA – wydawana wyłącznie w związku ze zorganizowanymi wyjazdami na terytorium Białorusi przez biura turystyczne na podstawie ważnego voucheru, jako jednokrotna lub dwukrotna do 30 dni. Na podstawie opłaconej rezerwacji hotelowej można otrzymać wizę na pobyt do mak. 10 dni jednokrotną.

PRYWATNA – wydawana w celach odwiedzin rodziny lub znajomych, na podstawie oryginału zaproszenia wystawionego przez Urząd do Spraw Obywatelstwa i Migracji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni lub wielokrotna na 90 dni.

BIZNESOWA – wydawana w celach spotkań biznesowych i targów, na podstawie zaproszenia wystawionego przez firmę białoruską według wzoru, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 90 dni lub 1 rok.

KIEROWCY ZAWODOWI – wydawana dla kierowców zawodowych, na podstawie pisma z ZMPD, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 1 rok.

Wybierz formularz do pobrania

Wybierz wizę

Wybierz rodzaj wizy