Wizy do Białorusi

INFORMACJA OGÓLNA O WIZACH DO REPUBLIKI BIAŁORUŚ

Obywatele Polski i Unii Europejskiej nie potrzebują wiz do Białorusi w celach turystycznych i biznesowych.

Wiza na Białoruś – wymagania

Razem z wizą należy przedstawić ważne ubezpieczenie kosztów leczenia w Republice Białoruś firmy T.U. Europa. Proszę zauważyć że ubezpieczenie tej samej firmy „Cały świat” nie jest uznawane (Ubezpieczenia nie trzeba wykupować jedynie, jeśli jedzie się pociągiem w tranzycie przez Białoruś do Rosji i przedstawi się ważne bilety kolejowe). Serwis Konsularny jest agentem T.U. Europa i możemy wykupić  te ubezpieczenie dla Państwa. Po szczegóły proszę pisać na adres wizy@serwiskonsularny.pl .

Paszport musi być ważny w momencie składania min. 90 dni dłużej niż koniec ważności przyszłej wizy na Białoruś. Zdjęcie do aplikacji wizowej musi być kolorowe, w formacie na wprost lub w pół profilu.

Wiza do Białorusi – składanie wniosków

Konsulat Generalny w Warszawie otwarty jest od Poniedziałku do Piątku. Składanie wniosków o wizę na Białoruś jest możliwe w godzinach 9.00 – 12.00, odbiory gotowych dokumentów tylko w godzinach 15.00 – 16.00.

Czas oczekiwania na wizy do Białorusi to 1 tydzień w trybie normalnym lub na następny dzień roboczy w trybie ekspresowym.

Rodzaje wiz na Białoruś:

TRANZYTOWA – wydawana w celu tranzytu do Rosji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 2 dni pobytu w jedną stronę. Wiza tranzytowa wydawana na podstawie wcześniej wydanej, ważnej wizy do Federacji Rosyjskiej.

TURYSTYCZNA – wydawana wyłącznie w związku ze zorganizowanymi wyjazdami na terytorium Białorusi przez biura turystyczne na podstawie ważnego voucheru, jako jednokrotna lub dwukrotna do 30 dni. Na podstawie opłaconej rezerwacji hotelowej można otrzymać wizę turystyczną jednokrotną na pobyt maksymalnie do 10 dni.

PRYWATNA – wydawana w celach odwiedzin rodziny lub znajomych, na podstawie oryginału zaproszenia wystawionego przez Urząd do Spraw Obywatelstwa i Migracji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni lub wielokrotna na 90 dni.

BIZNESOWA – wydawana w celach spotkań biznesowych i targów, na podstawie zaproszenia wystawionego przez firmę białoruską według wzoru, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 90 dni lub 1 rok.

KIEROWCY ZAWODOWI – wydawana dla kierowców zawodowych, na podstawie pisma z ZMPD, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 1 rok.

Wizy - Pośrednictwo Wizowe
Copyright © 2024 by Serwis Konsularny