!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa
!! Uwaga !!! Od dnia 01 kwietnia 2020 r. nowy adres firmy. Adres siedziby, także dla wszystkich przesyłek i korespondencji: Serwis Konsularny Ul. Biedronki 68 02-959 Warszawa

Visas for Belarus

Witamy na stronie firmy Serwis Konsularny. Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc w uzyskaniu wiz do wszystkich krajów świata.

Powyżej znajdują się skróty do konkretnych wiz, gdzie uzyskasz informację na temat dokumentów niezbędnych do uzyskania  danej wizy.

Poniżej podaliśmy informacje o wizach do tego kraju ze względu na ich rodzaj oraz specyfikę danego konsulatu.

Jeśli chcielibyście państwo uzyskać informacje o innych naszych usługach jak legalizacja dokumentów, legalizacja obcokrajowców w Polsce, ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą czy zaproszenia biznesowe, prosimy o odwiedzenie strony głównej.

Na stronie głównej znajduje się także możliwość zalogowania się do naszego systemu informacji wizowej, gdzie znajdą Państwo możliwość wypełniania wniosków wizowych online m.in. do Rosji i Białorusi, ich zapis na przyszłość. System ten umożliwia też śledzenie drogi wykonania naszej usługi, tzn. w którym miejscu znajduje się Państwa paszport.

ZAPRASZAMY

INFORMACJA OGÓLNA O WIZACH DO REPUBLIKI BIAŁORUŚ

Obywatele Polski i Unii Europejskiej potrzebują otrzymać wizę do Republiki Białoruś w każdym przypadku przed wjazdem na jej terytorium.
Jadąc w tranzycie do Rosji trzeba mieć wizę tranzytową przed wjazdem na terytorium Białorusi. Tej wizy nie da się uzyskać na granicy. Na lotnisku „Mińsk” powstała możliwość bezwizowego tranzytu. Taki tranzyt jest możliwy dla pasażerów, którzy mają ważne wjazdowe dokumenty do kraju przeznaczenia, bilety lotnicze z potwierdzonym terminem odlotu z lotniska „Mińsk” i termin pobytu który w porcie lotniczym nie będzie przekraczał 24 godz.

Razem z wizą należy przedstawić ważne ubezpieczenie kosztów leczenia w Republice Białoruś firmy T.U. Europa. Proszę zauważyć że ubezpieczenie tej samej firmy „Cały świat” nie jest uznawane.  (Ubezpieczenia nie trzeba wykupować jedynie, jeśli jedzie się pociągiem w tranzycie przez Białoruś do Rosji i przedstawi się ważne bilety kolejowe) Serwis Konsularny jest agentem T.U. Europa i możemy wykupić  te ubezpieczenie dla Państwa. Szczegóły w zakładce „Ubezpieczenia” lub po wyborze każdej wizy na Białoruś w zakładce „Wizy”.

Paszport musi być ważny w momencie składania min. 90 dni dłużej niż koniec ważności przyszłej wizy. Zdjęcie do aplikacji wizowej musi być kolorowe, w formacie na wprost lub w pół profilu.

Konsulat Generalny w Warszawie otwarty jest od Poniedziałku do Piątku. Składanie aplikacji jest możliwe w godzinach 9.00 – 12.00, odbiory gotowych dokumentów tylko w godzinach 15.00 – 16.00.

Czas oczekiwania na wizy to 1 tydzień w trybie normalnym lub na następny dzień roboczy w trybie ekspresowym.

RODZAJE WIZ:

TRANZYTOWA – wydawana w celu tranzytu do Rosji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 2 dni pobytu w jedną stronę. Wiza wydawana na podstawie wcześniej wydanej, ważnej wizy do Federacji Rosyjskiej.
TURYSTYCZNA – wydawana wyłącznie w związku ze zorganizowanymi wyjazdami na terytorium Białorusi przez biura turystyczne na podstawie ważnego voucheru, jako jednokrotna lub dwukrotna do 30 dni. Na podstawie opłaconej rezerwacji hotelowej można otrzymać wizę na pobyt do mak. 10 dni jednokrotną.
PRYWATNA – wydawana w celach odwiedzin rodziny lub znajomych, na podstawie oryginału zaproszenia wystawionego przez Urząd do Spraw Obywatelstwa i Migracji, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni lub wielokrotna na 90 dni.
BIZNESOWA – wydawana w celach spotkań biznesowych i targów, na podstawie zaproszenia wystawionego przez firmę białoruską według wzoru, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 90 dni lub 1 rok.
KIEROWCY ZAWODOWI – wydawana dla kierowców zawodowych, na podstawie pisma z ZMPD, jako jednokrotna lub dwukrotna na 30 dni oraz wielokrotna na 1 rok.

Select a download form

Choose visa

Select a visa type